Realitný agent nazval klienta chudobným. Nasledovala karma

Je smutné vidieť, ako je rasizmus v dnešnom veku tak bežný! Rasizmus a diskriminácia nikdy nikto nedosiahol veľmi ďaleko v živote. Rovnako ako tento rasistický agent, ktorý stratil jednu z najlepších obchodov, ktoré mohol kedy dostať.

Obeťou tejto diskriminácie bol Bhai Hafiz Angulia, obchodník zo Singapuru. Bhai hľadal priestranný dom na ukladanie niektorého zo starého nábytku, hudobného vybavenia, starých podlahových materiálov (z jeho podnikania) a iných cenností.

Harvardský absolvent nájdený krásny rezidenčný bungalov mimo East Coast Road, ktorý mal cenovo dostupné nájomné. Bolo to tiež len dve minúty jazdy od jeho súčasného domu. Takže on poslal realitného agenta na stretnutie. V správe Bhai jasne uviedol, aké sú jeho zámery s domom.

Povedal,

“Mohol by som prenajať 1 alebo 2 spálne, aby som kompenzoval prenájom trochu, pretože to nebudem používať ako kanceláriu a je to väčšinou na skladovanie.”

“Myslel som, že praktickejšou vecou pre takýto dom je prenajať si 1 alebo 2 spálne. Je to pozemok s veľkými spálňami. “

Sprostredkovateľ znel vo svojej odpovedi veľmi pekný a prijateľný, ako povedal:

“Ahoj pán Bhai, majitelia s tým nebudú mať problém. Môžete sa s nami stretnúť na jednotke o 15:30? “

Samozrejme, Bhai bol v poriadku s tým a keď prišiel čas, hodil na jednoduché tričko, šortky a práve si prešiel na papuče. Nevedel sa obliecť, pretože by to bolo krátke stretnutie v jeho dome.

Keď sa Bhai blížil k príslušnému domu, všimol si agenta, ktorý vystupoval z vozidla Uber alebo Grab. Vyzeral, ako by mal vo svojich 50-tych rokoch a bol oblečený v košeli a džínsoch s krátkym rukávom.

Agent potom otvoril bránu k verande auta, keď Bhai odviezol auto do vchodu do domu. Na jednom mieste sa agent trochu otočil, keď odblokoval mriežky do hlavných dverí a signalizoval priateľské “pozdrav” smerom k Bhai.

Bhai pokračoval v vypnutí motora, vystúpil z auta a zamkol. Keď šiel k svojmu agentovi, tak si všimol, že niečo nie je v poriadku. Povedal,

“Všimol som si, že úsmev, ktorý mal, sa vytratil a príjemné gesto, ktoré mi dal, zatiaľ čo som bol stále vo svojom aute, sa teraz zmenil na nepredstaviteľnú vec.”

 

Aj napriek tomu, že je Bhai dobre zdesený, Bhai dal zdvorilý pozdrav, ale reakcia vlastného agenta odfúkla Bhai.

Agent povedal,

“Ste pán Bhai ah? Nie ste čínština? Čo presne chcete ukladať v dome ah? “

“Ak robíte nejaké nelegálne podnikanie alebo ukladať niečo nelegálne ah, ja, ako agent a majitelia nemajú problémy s volaním polície na vás!”

Podnikateľ mu nemohol uveriť. Trvalo mu 2 sekundy, aby sa zhromaždil predtým, než šiel k rasistickému mužovi a povedal mu.

“Fuk, ty, ty kus hovno. Máte veľkú šťastie, že ste starý muž. “

Potom pokračoval v ceste domov.

V dnešnej dobe, a to najmä v prvej svetovej krajine, ako je Singapur, je prekvapujúce, aký je prevládajúci rasizmus.

Nanešťastie pre staršieho muža stratil skvelú príležitosť uzavrieť dohodu len tým, že je rasistická osoba. Keby nedokázal diskriminovať Bhaiho na základe jeho vzhľadu a rasy, urobil by dobrú dohodu.

Všetci by sme sa mali naučiť nediskriminovať ľudí podľa farby pleti! Nedávajte to ľuďom v poriadku … nie pekne ľahko.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *